Intensywny weekend rugbystów

15-05-2017, 14:50 K.S. Rugby Ruda Śląska

W miniony weekend wszystkie drużyny K. S. RUGBY Ruda Śląska rozjechały się po Polsce, grając na wyjazdach – Gryfy w Lubinie, Diablice w Poznaniu, a Bajtle w Jarocinie. Gryfy pojechały do Lubina na ostatni swój mecz pierwszej rundy sezonu 2017 z Miedziowymi po zwycięstwo i zachowanie pozycji lidera Grupy Południowej II ligi.

- Zadanie to udało się wykonać w stu procentach, choć nie było łatwo. Bardzo zmotywowani gospodarze postawili zwłaszcza w pierwszej połowie meczu bardzo trudne warunki i przez pierwsze 40 minut spotkanie było bardzo wyrównane, a rudzianie po dobrym początku musieli skupić się na obronie - tłumaczy Wojciech Kołodziej, prezes K.S. Rugby Ruda Śląska.

Dobry początek  to dwa przyłożenia Szaciłowskiego i J. Mańkowskiego w 7 i 16 min. gry (bez podwyższeń ze strony kopiącego w tym dniu Skubika). Potem do głosu doszli gospodarze, którzy po drop goalu, przyłożeniu z podwyższeniem i karnym w 33 min. wyszli na prowadzenie 13:10. Końcówka I połowy należała jednak do rudzian. Na                  5 min. przed gwizdkiem przykłada ponownie Szaciłowski, a w ostatniej minucie Skubik, który także wreszcie „wstrzelił się” i podwyższył obydwa przyłożenia. Druga połowa przebiegała już po pod dyktando Gryfów, którzy kontrolowali grę  i twardą obroną nie pozwalali siłowo grającym Miedziowym na zbyt wiele.

- Grając, ze względu na nieobecność kilku zawodników, w dość eksperymentalnym zestawieniu w formacji ataku, w dodatku z debiutantami w składzie (Skóra i Kosiak),  podopieczni trenera Świerczyńskiego pokazali, że pozycja lidera w grupie nie jest przypadkiem - dodaje Wojciech Kołodziej.

Gryfy w swojej grupie wygrały w pierwszej rundzie wszystkie swoje spotkania i z dużą przewagą nad pozostałymi zespołami liderują w niej. W ostatniej kolejce pauzują, ale bez względu na wyniki spotkań rywali pozostaną na pierwszym miejscu.

Skład Gryfów: Jopert, Fura, Krupiński, Mańkowski D., Muc, Pyrek (Frątczak 5 pkt.), Majchrzak, Mańkowski J. (5 pkt.), Skubik 5 pkt., 3 x 2 pkt.) (Skóra), Mucha, Kosiak (Zabiegała J.), Szaciłowski (2 x 5 pkt.) , Marzec (5 pkt.), Kopeć, Drab. Trener: M. Świerczyński.

Sporą wpadkę zaliczyły niestety Diablice podczas przedostatniego turnieju Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 w Poznaniu. Rozlosowane zostały do trudnej grupy, w której przegrały obydwa mecze. Z Black Roses Poznań 0:17 i Ladies Gdańsk 0:34. Następnie w meczu  o utrzymanie się  w lidze A przegrały z AZS AWF Warszawa 14:25. Z kolei na słowa pochwały zasłużyły Bajtle, które zagrały w Jarocinie o Puchar Wielkopolski oraz w półfinale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Mimo sporej konkurencji (14 grających w turnieju drużyn) podopieczni trenera B. Rybaka spisali się znakomicie. Pierwszy zespół mini żaków zajął  4 miejsce, a drugi zespół 10 miejsce. Podobnie świetnie pokazali się młodzicy, którzy w półfinałowym turnieju MMM zajęli 2 miejsce. Kierowani w tym turnieju przez U. Hojeńską w grupie eliminacyjnej przegrali z Gorcami Raba Niżna 7:15 i pewnie pokonali Juvenię Kraków 29:7.