Historyczny sukces na dziesięciolecie klubu!

11-09-2016, 20:13 Robert Połzoń

Wielkim sukcesem zawodników i zawodniczek ZKS SLAVIA Ruda Śląska zakończyły się rozgrywane w Zgierzu Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach.

Rudzianie przywieźli ze Zgierza 9 medali, w tym trzy z tego najcenniejszego kruszcu.
Tytuły Mistrzów Polski w zapasach w stylu wolnym na rok 2016 wywalczyli:

Adrian Hajduk w kategorii do 57 kg - to był już ósmy tytuł Adriana, co stawia go w gronie najbardziej utytułowanych zawodników na arenie krajowej.

Grzegorz Łabus w kategorii do 61 kg - Grzegorz w tym roku już zdobył złoty medal mistrzostw polski do lat 23, ten zdobyty w Zgierzu był dla nas bardzo miłą niespodzianką, ale z pewnością nasz zawodnik zasłużył sobie na zaszczytny Tytuł Mistrza Polski.

Andrzej Sokalski w kategorii 74 kg - w tym sezonie Andrzej był "motorem napędowym" naszej ekipy, piąte miejsce w Mistrzostwach Europy, udział w kwalifikacjach olimpijskich, aż w końcu upragniony Tytuł Mistrza Polski - pierwszy w karierze.

Srebrny medal wywalczyła Natalia Strzałka, która w kategorii do 69 kg uległa jedynie brązowej medalistce IO w Rio Monice Michalik.

Brązowe medale zawisły na piersiach: Darii Szymeczko (55 kg), Dominiki Kulwickiej (58 kg), która dopiero w grudniu skończy 18 lat i była najmłodszą uczestniczką Zgierskich Mistrzostw, Natalii Kubaty ( 60 kg), Alicji Kubaty (69 kg) i Kamila Wojciechowskiego ( 97 kg).

W klasyfikacji klubowej w zapasach kobiet ZKS SLAVIA Ruda Śląska zajął II miejsce ustępując jedynie MKS CEMENT-GRYF Chełm.

W klasyfikacji klubowej w zapasach w stylu wolnym rudzki klub stanął również na drugim stopniu podium ustępując gospodarzom, czyli ZTA Zgierz W klasyfikacjach wojewódzkich kobiet i w stylu wolnym triumfowało województwo śląskie.

ZKS SLAVIA Ruda Śląska obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia w formie klubu jednosekcyjnego, nie można było sobie wymarzyć lepszego prezentu na jubileusz, aczkolwiek 10 medali na dziesięciolecie brzmiałoby lepiej - za ten dziesiąty medal można by uznać brąz reprezentującego Śląsk Milicz Krzysztofa Sadowika, który od dwóch lat
mieszka i trenuje w Rudzie Śląskiej w ramach OSSM.

Podsumowując pragniemy podziękować, w pierwszej kolejności zawodnikom i zawodniczkom, trenerom oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia przez nasz klub tak spektakularnego sukcesu.