Gwiazda przeszła do historii

09-03-2017, 08:59 Agnieszka Lewko

Zawodnicy klubu SR-S „Gwiazda” pokonali drużynę Red Devills Chojnice 4:2! To miażdżące zwycięstwo dało im awans do półfinału Pucharu Polski. Wygrana była dla rudzkiego klubu niezwykle ważna, ponieważ jeszcze nigdy nie udało im się dotrzeć do pierwszej czwórki tych rozgrywek.

Już po pierwszych siedmiu minutach gry „Gwiazda” prowadziła 2:0. Bramki zdobyli Gielza i Działach. Jednak radość rudzian nie trwała zbyt długo, bo już w ósmej minucie przeciwnicy zdobyli bramkę. Od początku meczu „Diabły” próbowały dorównać gospodarzom, jednak na próżno. W 2dwudziestej szóstej minucie spotkania Gielza swoim drugim trafieniem znowu zapewnił halembianom dwubramkową przewagę, a w trzydziestej ósmej minucie „Diabły” strzeliły drugiego gola. Wtedy też emocje sięgnęły zenitu. Gra była zacięta, jednak w ósmej sekund przed końcem, gdy Piasecki po przechwyceniu piłki ze swojej połowy trafił do pustej bramki gości, było już oczywiste, że drużyna trenera Adama Krygera osiągnęła historyczny sukces.

Gwiazda Ruda Śląska – Red Devills Chojnice 4:2 (2:1)

1:0 – Gielza (2:07), 2:0 – Działach (6:11), 2:1 – Sawicki (7:24), 3:1 – Gielza (25:28), 3:2 – Kolesnik (37:51), 4:2 – Piasecki (39:52).

GWIAZDA: Waszka; Działach, Piasecki, Gielza, Naleśnik – Hiszpański, Tukaj, Mrowiec, Opeldus, Hyży, Jagodziński, S. Kryger. Trener Adam KRYGER.

RED DEVILS: Kartuszyński; Rychłowski, Kolesnik, Sawicki, Wojciechowski – D. Laskowski, Mączkowski, Cybulski, P. Laskowski, Kaźmierczak, Steinborn. Trener Krzysztof JUŚKO.

Żółte kartki: Gielza, Działach – M. Sawicki, Rychłowski.