Gwiazda na prowadzeniu

19-01-2017, 10:28 Agnieszka Lewko

Zawodnicy „Gwiazdy” nie odpoczywają i walczą w rozgrywkach I ligii futsalu. Podczas niedzielnego (15.01) meczu zrewanżowali się przeciwnikom za jedyną, jak dotychczas, poniesioną porażką w tych rozgrywkach.

Rudzianie pokonali  EKOM Futsal Nowiny 5:1. Co ważne, już jedna z pierwszych akcji zakończyła się dokładnym dograniem Sebastiana Gielzy do Jakuba Naleśnika,  przez co „Gwiazda” prowadziła 1:0. Rudzianie poszli za ciosem i stwarzali kolejne sytuacje bramkowe, z czego dwie zdołali wykorzystać. Jedną bramkę zdobył Daniel Tukaj, który podczas meczu  oficjalnie zadebiutował w barwach „Gwiazdy”, a także Daniel Jagodziński, który po przerwie ponownie założył żółtą koszulkę „Gwiazdy”.

Po zmianie stron gra rudzkiej drużyny nie zmieniła się, ponieważ w 23 minucie swojego gola zdobył Michał Hyży i trener gości dość szybko zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Przeciwnicy mieli jednak problem ze stwarzaniem sytuacji bramkowych, a na dodatek bardzo pewnie grał Waszka , który także poza polem karnym nie popełnił żadnego błędu. Ostatecznie Działach zdobył gola dla „Gwiazdy”, a rywalom udało się zdobyć honorową bramkę. Tym sposobem rudzianie pozostają na pozycji lidera, ale po meczu pucharowym przed nimi jeszcze dwa ważne mecze - wyjazdowy w Lublinie oraz mecz u siebie z Kancelarią Lex Słomniki.

Zródło: SRS Gwiazda Ruda Śląska