Gwarek lepszy od Slavii

03-03-2013, 09:43 Sandra Hajduk

Slavia Ruda Śląska przegrała sobotnie spotkanie sparingowe z Gwarkiem Ornontowice 1:2.

Pierwszą bramkę po bardzo ładnej akcji w 17 minucie spotkania zdobyli goście. Z prawej strony boiska prostopadłe zagranie między obrońców otrzymał zawodnik z Ornontowic. Dograł on w pole karne a jego klubowy kolega stojący na środku celnie uderzył zdobywając bramkę.

W 60 minucie poprzez dośrodkowanie piłkę w siatce rywali umieścił Zalewski, rudzianie doprowadzili do remisu. Ich gra wyglądała od tego momentu znacznie lepiej. Częściej dochodzili do sytuacji podbramkowych. Zabrakło jednak ich wykończenia. Strzały były minimalnie niecelne lub piłkę wybijał bardzo dobrze spisujący się między słupkami golkiper gości. Gwarek szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił pięć minut przed końcem spotkania – po kilku zagraniach zawodników z Ornontowic w polu karnym jeden z nich wpakował piłkę do bramki rudzian.

Szkoda, bo w momencie, gdy zaczęliśmy dominować na boisku straciliśmy głupią bramkę. Wynik nie jest jednak najważniejszy. Ważna jest gra. Trochę dzisiejsze plany pokrzyżowały mi choroby zawodników, trzech czy czterech z nich nie było w stanie dziś zagrać. Z powodów zawodowych na boisku nie pojawił się Mariusz Gancarczyk, także zagraliśmy nie w takim składzie jaki sobie zaplanowałem, ale mamy kadrę na tyle dużą, że trzeba sobie radzić w każdych warunkach – powiedział po meczu trener Roman Cegiełka.

Slavia Ruda Śląska – Gwarek Ornontowice 1:2 (0:1)

Slavia Ruda Śląska: Franke – Witor, Skorupski, Goczoł, Pawlak, Moritz, Koseła, Puschhaus, Bocian, Rejmanowski, Zalewski

Zmiany: Lach, Kudełko, Piecha

Trener: Roman Cegiełka