Grunwald wiceliderem

17-12-2012, 15:51 Sandra Hajduk

W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi piłkarzy ręcznych doszło do spotkania dwóch drużyn walczących o fotel wicelidera. SPR Grunwald Ruda Śląska podejmował na wyjeździe Arcom MOSiR Bochnia. Obie drużyny miały na swoim koncie czternaście punktów.

Pierwsze minuty meczu to wyrównana walka obu ekip. Gospodarze zaczęli od trafienia i do 11 minuty byli ciągle o jedną bramkę do przodu. W kolejnej minucie udało im się powiększyć przewagę do dwóch (10:8) a w 20 minucie różnica wynosiła trzy bramki (14:11). Wtedy do roboty wzięli się rudzianie. Przez kolejne pięć minut zdobyli pięć bramek nie tracąc przy tym ani jednej i wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (14:16). Potem dorzucili jeszcze dwa trafienia i do szatni schodzili z trzema bramkami zaliczki (15:18).

Druga połowa to kontynuacja dobrej gry Grunwaldu i ciągłe powiększanie przewagi, która w 42 minucie wynosiła aż siedem bramek (18:25). Wtedy to do głosu doszli sędziowie, którzy wykonali kilka kontrowersyjnych gwizdków. Przewaga Grunwaldu zaczęła topnieć. W 55 minucie na tablicy widniał remis a w 56 gospodarze prowadzili jedną bramką. Wtedy o czas poprosił trener Grunwaldu Marcin Księżyk. Jednominutowa chwila odpoczynku pomogła uspokoić emocje i ruszyć dalej do walki. Przez kolejne dwie minuty gra toczyła się bramka za bramkę i w 59 minucie rudzianie znowu wyszli na prowadzenie, którego do końca nie oddali wygrywając spotkanie 31:33. To zwycięstwo pozwoliło drużynie z Rudy Śląskiej zakończyć pierwszą rundę na drugim miejscu w tabeli.

SPR - Worlniaczyk Jarosław, Błaś Łukasz - Gansiniec Łukasz 6, Kowal Piotr 6, Lange Paweł 5, Płonka Krzysztof 5, Wodarski Łukasz 4, Księżyk Marcin 4, Wodarski Adam 2, Lisowski Paweł 1, Chyłek Michał, Marchliński Marcin, Ciepliński Daniel, Piekarczyk Dawid.

Trener: Marcin Księżyk.

Źródło: SPR Grunwald