Emocjonująca końcówka

23-03-2013, 23:26 Sandra Hajduk

SPR Grunwald zmierzył się w sobotę przed własną publicznością ze znajdującą się oczko niżej w tabeli KS KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski. Chociaż przez prawie całe spotkanie prowadzenie mieli zieloni to końcówka okazała się być emocjonująca. Na minutę przed końcem pojedynku przyjezdni zdołali bowiem doprowadzić do remisu, a o zwycięstwie rudzian zadecydował karny.

Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać cztery minuty. Wcześniej bowiem szczypiorniści obu ekip wykazali się niedokładnością podań i niecelnością. Rudzianie nie zdołali nawet wykorzystać karnego. Wynik spotkania otworzył w końcu Piotr Kowal trafiając do bramki rywali z kontrataku. Od tego momentu zieloni utrzymywali przewagę oscylującą wokół dwóch do czterech trafień. W 22 minucie prowadzenie Grunwaldu urosło do pięciu bramek (13:8), jednak w końcówce w grze rudzian pojawił się przestój. Podczas gdy przyjezdni zdobyli cztery bramki, zieloni nie zdołali rzucić ani jednej. W 29 minucie bramkarz gości zdołał wybronić rzut Pawła Langego, jednak wobec dobitki Krzysztofa Płonki był już bezradny i rudzianie schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem – 14:12.

W drugiej połowie spotkanie nabrało tempa, a obie ekipy walczyły w zasadzie bramka za bramkę. W 43 minucie rozpoczęła się dobra seria rudzian, którzy zdobyli cztery punkty z rzędu. Swój udział miał w tym bardzo dobrze spisujący się między słupkami bramki Jarosław Wolniaczyk, którego obrony pozwoliły na szybkie kontrataki. Ich wykorzystanie pozwoliło zielonym odskoczyć na pięć bramek. Goście z czasem zdołali zniwelować przewagę do dwóch trafień. Gospodarz po trafieniach Pawła Langego i Mirosława Stogowskiego znów odskoczyli na cztery bramki, jednak chwilę później ponownie do głosu doszli przyjezdni, którzy na minutę przed końcem spotkania doprowadzili do remisu (30:30). Sędzia na 30 sekund przed zakończeniem pojedynku podyktował jednak karny, który skutecznie wyegzekwował Krzysztof Płonka dając swojemu zespołowi zwycięstwo 31:30.

SPR Grunwald - KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 31:30 (14:12)

SPR Grunwald: Błaś, Wolniaczyk – Lisowski G., Wodarski A. 1, Płonka 5, Marchliński 3, Lange 6, Kowal 6, Wodarski Ł. 1, Gansiniec 7, Stogowski 2.

Trener: Marcin Księżyk