Dziewczyny z Manty zdominowały Śląsk

27-11-2017, 14:31 UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska

Podczas Mistrzostw  Śląska 10 latków w pływaniu, które odbyły się w piątek (24.11) w Dąbrowie Górniczej, reprezentacja rocznika 2007 z UKS-u Manta Ruda Śląska pokazała prawdziwie mistrzowski poziom. Na krytej pływalni Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków zameldowało się ponad 300 zawodników z 30  klubów z naszego regionu.  Dziesięciolatkowie zmierzyli się ze sobą we wszystkich stylach  i na różnych dystansach.

Czterokrotną Mistrzynią Śląska 10-latków została Marta Poppe. Nie miała sobie równych na  50 m stylem dowolnym, 100 i 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. To ważne osiągnięcie, ponieważ czterokrotny tytuł Mistrza to rzadkość. Z kolei Wicemistrzynią Śląska na 100 m stylem dowolnym została Michalina Skudlik. Na tym samym dystansie i tym samym stylem Kamil Szafarczyk wypływał  trzecie miejsce.  W sumie rudzcy zawodnicy z rocznika 2007 zdobyli 6 medali indywidualnych. Godnym odnotowania jest fakt bardzo dobrych występów pozostałych zawodników, w Mistrzostwach brała udział dość liczna grupa: Kinga Nowara, Wiktoria Drażyk, Maja Szykowska, Maja Kloza, Karolina Kuberek, Alicja Boruta, Natalia Proksza oraz Maciek Grychtoł i Maciek Pinkawa- prawie we wszystkich konkurencjach, w których startowali ustanowili swoje rekordy życiowe.  Wielu z nich w paru startach uplasowało się na wysokich miejscach (pierwsze piątki lub dziesiątki na Śląsku)  zdobywając punkty dla klubu. Na koniec pierwszego bloku prawie 10 godzinnych Mistrzostw oraz na koniec drugiego bloku zawodów, reprezentantki UKS MANTA dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium w wyścigach sztafetowych. Sztafeta 4 x 50 m zmiennym w składzie: Nowara Kinga, Maja Szykowska, Michalina Skudlik oraz Marta Poppe oraz sztafeta 4 x 50 m dowolnym w składzie: Nowara Kinga, Wiktoria Drażyk, Michalina Skudlik i Marta Poppe  były bezkonkurencyjne.  Natomiast Marta Poppe została Najlepszą Zawodniczką za 2 starty wg. FINA, a Michalina Skudlik na 5 pozycji. Kamil Szafarczyk uplasował się na 7 pozycji w tej kategorii.