Druga wygrana u siebie

30-10-2012, 09:04 Sandra Hajduk

Bardzo dobre spotkanie rozegrali koszykarze rudzkiej Pogoni. W niedzielę przed własną publicznością pokonali oni rywali z RKK AZS Racibórz wynikiem 110:52 (44:33).

Rudzianie dobrze zaprezentowali się już w pierwszej kwarcie. Celnymi rzutami popisali się Wilkin i Tomecki. Ten drugi zaliczył także kilka dobrych zbiórek w obronie. Ostatecznie ta kwarta zakończyła się wynikiem 25:11.

W drugiej kwarcie w obronie piłkę zbierali Tomecki i Wilkin, zaś dwie asysty zaliczył Kuczera. Mimo tego rudzianom zabrakło skuteczności, przez co raciborzanie zdołali zmniejszyć swoją stratę. Na przerwę zawodnicy Pogoni schodzili prowadząc 44:33.

W trzeciej kwarcie gra rudzian wyglądała znacznie lepiej. Kilkukrotnie zapunktowali: Jeleń, Wilkin i Tomecki. Pięć asyst zaliczył Mol. Po tej kwarcie gospodarze prowadzili 79:45.

W czwartej kwarce rudzianie jeszcze bardziej zwiększyli swoją przewagę. Po dwie asysty mieli Bobrowski i Jeleń. Trzy zbiórki w obronie zaliczyli Ogrodnik i Kuczera. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 110:52.

Bardzo dobre spotkanie Przemek Tomecki, który uzyskał w tym spotkaniu double-double (25 punktów i 11 zbiórek).

- Spodziewaliśmy się tego, że będzie to jeden z tych łatwiejszych meczy. W pierwszej połowie było ciężko, gdyż nie realizowaliśmy tego, co było w założeniach. W drugiej połowie wszystko szło po naszej myśli i pewnie pokonaliśmy rywali – mówił po spotkaniu trener Marcin Cyran.

K S Pogoń: Jeleń, Kłosek, Kuczera, Chrząszcz, Mol, Modrzyński, Ogrodnik, Wilkin, Goczok, Cichoń, Tomecki, Bobrowski,

Trener: Marcin Cyran