Dramatyczna końcówka

05-11-2012, 14:32 Sandra Hajduk

Dobrze rozpoczęli spotkanie koszykarze Pogoni. W pierwszej kwarcie kilka celnych rzutów zaliczyli: Przemek Tomecki, Adam Wilkin i Patryk Jeleń. Równie dobrze było także w drugiej kwarcie. Punktowali Adam Wilkin, Paweł Mol, Mateusz Bobrowski i Przemysław Tomecki. Ten ostatni oraz Mateusz Ogrodnik zaliczyli po dwie zbiórki w obronie, zaś Paweł Mol miał dwie asysty. Na przerwę koszykarze Pogoni schodzili prowadząc różnicą 20 punktów (51:35).

Po przerwie przewaga rudzian zaczęła topnieć, co było głównie spowodowane brakiem skuteczności oraz kłopotami przy próbach zatrzymania dobrze dysponowanych katowiczan. Pomimo celnych rzutów Patryka Jelenia, Michała Cichonia i Przemysława Tomeckiego oraz kilku dobrych zbiórek w ataku i w obronie tego ostatniego przewaga rudzian zmalała do pięciu punktów. Końcowy wynik po tej kwarcie wynosił 65:60.

Do bardzo nerwowych należała czwarta kwarta spotkania. Po dwie zbiórki w obronie zaliczyli Adam Wilkin i Przemek Tomecki. Oprócz tej dwójki celnie do kosza trafiali jeszcze: Patryk Jeleń, Paweł Mol i Matusz Ogrodnik. Ostatecznie rudzianie szli łeb w łeb z przyjezdnymi, jednak dzięki wykorzystaniu rzutu wolnego przez Pawła Mola i Przemka Tomeckiego udało się wygrać rudzianom 89:86.

KS Pogoń: Jeleń, Kłosek, Kuczera, Wilkin, Mol, Modrzyński, Bobrowski, Ogrodnik, Goczok, Cichoń, Tomecki, Łapot.

Trener: Marcin Cyran.