Dotkliwa porażka

11-11-2012, 08:58 Sandra Hajduk

AKS Niwka Sosnowiec – Jastrząb Bielszowice 6:0 (2:0)

W ostatnim meczu rundy jesiennej bielszowicki Jastrząb uległ na wyjeździe sosnowieckiej Niwce aż 6:0.

Już w piątej minucie spotkania prowadzenie mogli objąć gospodarze. Sędzia podyktował bowiem rzut karny, którego Ci nie zdołali wykorzystać, gdyż zawodnik Niwki strzelił prosto w stojącego w bramce Bechtę. Jednak to, czego nie udało się zrealizować wtedy sosnowiczanie dokonali zaledwie trzy minuty później. W ósmej minucie objęli oni prowadzenie i przed przerwą zdołali jeszcze raz pokonać stojącego w bramce Jastrzębia Artura Bechtę.

Po przerwie gospodarze w dalszym ciągu kontrolowali to, co działo się na boisku i sukcesywnie powiększali liczbę strzelonych bramek. Zawodnicy Jastrzębia byli niemal nieobecni w tym spotkaniu. Sukcesywnie wykorzystywali to bardzo dobrze dysponowani tego dnia napastnicy gospodarzy, którzy zdołali strzelić w drugiej połowie jeszcze cztery bramki.

– Moi zawodnicy przeszli obok tego meczu. On wyglądał w naszym wykonaniu tragicznie. Nie było zawodnika, który by się wyróżniał na tle drużyny. Wszyscy zagrali bardzo słabo – mówił po spotkaniu trener Piotr Gierczak.

Dzięki ostatniej wygranej u siebie Jastrząb wyszedł ze strefy spadkowej i ukończył rundę jesienną na 13 miejscu w tabeli.

Jastrząb: Bechta –Koniorczyk, Morawiec, Skudlik, Łukasik (42’ Wojcik), Mzyk, Czech (30’ Łukasz Gomoluch), M. Dembiński, Adrian Foryś, Dembiński P., Mikuła (60’ Michalski)

Trener: Piotr Gierczak