Derby za nami

08-05-2017, 13:03 Agnieszka Lewko

Urania triumfowała podczas sobotnich (6.05) derbów, pokonując Pogoń 3:2. Tym sposobem kochłowiczanie nie pozwolili się odegrać Pogoni, którą pokonali 1:0 podczas ostatniego jesiennego meczu.

Mecz na boisku Pogoni rozpoczął się intensywnie. Przez pierwsze pół godziny można było obserwować szybką grę, jednak bez agresji zawodników. Jednak pierwsza sytuacja i zarazem pierwszy strzał okazał się celny. W 34 minucie gry – na prawym skrzydle Łukasz Krzywda, dostrzegł Dawida Skorupę na drugiej stronie i wystawił mu piłkę. Ten natomiast posłał ją w długi róg i było już 0:1. Także drugi strzał w tym spotkaniu  zaowocował drugą bramką – w 45 minucie gry, Kot na lewej stronie wycofał piłkę na 7 metrów, a uderzył Skudlik i piłka wylądowała w bramce. Pierwsza część gry skończyła się wynikiem 0:2 dla Uranii. W drugiej połowie nastąpił kolejny celny strzał Uranii. W 67 minucie do wycofanej piłki doszedł Kot i strzelił tzw. „zawiesinę”, która wystrzeliła w bramkę gospodarzy, a ich golkiper był zmuszony sparować ją na rzut rożny. W 75 minucie kolejna dobra okazja nadarzyła się dla Uranii. Wtedy to Kot dobrze ograł obrońcę, jednak z wykończeniem miał już spore problemy i puścił zbyt lekką piłkę w kierunku bramkarza Pogoni. Derbowe zwycięstwo zostało przypieczętowane w 83 minucie gry, gdy po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Jańczak, ustalając wynik spotkania 0:3.

MKS Pogoń - GKS Urania 0:3 (0:2)