Cztery smutki Gwiazdy

25-01-2015, 17:43 Robert Połzoń

W sobotę drużyna Gwiazdy Ruda Śląska zagrała pierwsze spotkanie rundy rewanżowej Ekstraklasy Futsalu. Pierwszym przeciwnikiem rudzian był zespół wicelidera Gatty Zduńska Wola.  W wyjazdowym meczu podopieczni trenera Klimasa przegrali aż 4:0.

Początek spotkanie nie zwiastował aż tak dużego rozmiaru porażki. Rudzianie mądrze się bronili wyprowadzając groźne kontry. Przełomowym momentem spotkania była 15 minuta spotkania, kiedy to po drugiej żółtej kartce do szatni odesłany przez sędziów został Patryk Szachnitowski. Rywale grając w przewadze poczuli swoją szanse i zdobyli pierwszego gola. Zawodnicy schodzili do przerwy z wynikiem -1:0.

By odrobić stratę rudzianie musieli się otworzyć co zaowocowało morderczymi kontratakami gospodarzy. Dwie z nich zakończyły się kolejnymi golami. Czwartą bramkę rywale zdobyli kiedy rudzianie grali w końcówce z lotnym bramkarzem.