Czterobramkowa przewaga

10-12-2012, 15:17 Sandra Hajduk

Kolejne zwycięstwo odnotowali szczypiorniści SPR-u Grunwald. Na wyjeździe pokonali oni zawodników Juvenii Rzeszów 35:39 (17:18).

Na początku obie drużyny szły łeb w łeb. W 14 minucie trzy bramki z rzędu zdobyli rudzianie i dzięki temu wyszli oni na niewielkie prowadzenie. Nie udało się go jednak utrzymać do końca pierwszej połowy. W jej końcówce walka ponownie odbywała się bramka za bramkę, jednak to rudzianie zeszli z parkietu z jednobramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy spotkania wyglądał tak, jak cała jego pierwsza połowa. Moment przełomowy nastąpił w 45 minucie. Wówczas rudzianie wykorzystali słabszą grę rywali i ponowne wyszli na prowadzenie. Mimo prób walki w końcówce gospodarzom nie udało się odrobić czterobramkowej starty i to Grunwald odniósł kolejne zwycięstwo.

Juvenia Rzeszów – SPR Grunwald Ruda Śląska 35-39 (17-18)

SPR Grunwald: Wodarski – Chyłek 2, Księżyk 3, Piekarczyk, Płonka 7, Lisowski 1, Marchliński 4, Borowiec, Kowal 6, Wodarski 8, Gansiniec 8.

Trener: Marcin Księżyk.