Ciężka przeprawa Zgody

24-02-2013, 01:02 Sandra Hajduk

Szczypiornistki Zgody Ruda Śląska pokonały w sobotę przed własną publicznością zajmującą ostatnie miejsce Glorię Katowice 24:20 (11:11). Odległość obu zespołów w tabeli nakazywałaby myśleć, że Zgoda odniesie łatwe zwycięstwo. Nic bardziej mylnego – katowiczanki tanio skóry nie sprzedały.

Po wyrównanym początku Zgodzie udało się w szóstej minucie odskoczyć rywalkom na dwie bramki (4:2). Gloria szybko wzięła się w garść i odrobiła stratę. Sprzyjała temu przewaga liczebna, bowiem karę dwóch minut otrzymała wówczas Magdalena Maciejowska. Wykorzystując rzut karny Gloria wyszła na jednobramkowe prowadzenie (4:5). W 13 minucie po serii trzech celnych rzutów Barbary Jasińskiej Zgoda znów miała na koncie o dwa trafienia więcej niż rywal (7:5). Z czasem, mimo niewykorzystanego przez Joannę Muszioł karnego, przewaga urosła do trzech bramek. W końcówce brak celności i gubienie piłki w trakcie kontrataku sprawiły, że Gloria zdołała wyrównać. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11.

Przez początek drugiej połowy oba zespoły grały bramka za bramkę. W 38 minucie Zgoda wykorzystała rzut karny i po celnym rzucie Katarzyny Ignatowej odskoczyła na dwie bramki. Trzy minuty zajęło rywalkom odrobienie straty (15:15). Od tego momentu Zgoda utrzymywała jedno bądź dwubramkowe prowadzenie, które powoli zwiększała zdobywając bramki z kontrataku. W 56 minucie prowadzenie urosło do trzech trafień (21:18), wtedy także czerwoną kartkę zobaczyła Wanessa Warmusz przez co katowiczanki grały w osłabieniu. Wykorzystała to dwukrotnie Barbara Jasińska. Na minutę przed końcem spotkania dwie minuty kary otrzymała Katarzyna Ignatowa. W 60 minucie bramkę zdobyła Magdalena Piestrak z Glorii ustalając wynik spotkania na 24:20.

Zgoda Ruda Śląska - Gloria Katowice 24:20 (11:11)

Zgoda Ruda Śląska: Wróbel - Góral 4, Sikorska 1, Kuligowska 3, Jasińska 7, Ignatova 4, Maciejowska, Bogusz 3, Michalska 2, Muszioł.

Trener: Wiktoria Flizikowska i Olena Pohrebniak.