Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Cenny remis Zgody

11-04-2015, 14:19 Robert Połzoń

Patrząc przez pryzmat pierwszego meczu Zgody Bielszowice z zawodniczkami z Dobrzenia Wielkiego, nikt nie dawałby w rewanżu rudziankom żadnych szans choćby na remis. Ciągle rosnąca dyspozycja Bielszowiczanek sprawiała jednak, że w sobotę kibice zobaczyli niezwykle zacięty mecz, w którym gospodynie wywalczyły remis.


Mecz praktycznie od samego początku do ostatniego gwizdka był na styku. Goście zdołali osiągnąć dwupunktową przewagę tuż przed zejściem na przerwę. Pod koniec drugiej części gry TOR Dobrzeń Wlk. Również prowadził, jednak tę różnicę rudzianki zdołały wyeliminować. Celne rzuty między innymi Krzysteczko i Zelek dały zawodniczkom Zgody niezwykle cenny remis.


-Pamiętam pierwszy mecz z Dobrzeniem. Musieliśmy po nim chyba wyjść bocznym wyjściem z hali. Zabrzmi to patetycznie ale jestem dziś dumny z dziewczyn. Pokazały dużo walki i zaciętości. Dla drużyny w budowie ten remis z zespołem, który rok temu biegał jeszcze po parkietach pierwszej ligi, jest niezwykle cenny. Nie rzucaliśmy słów na wiatr mówiąc, że druga runda będzie lepsza- mówił po meczu Marek Płatek, trener Zgody.


Zgoda Bielszowice 24:24(13:15)TOR Dobrzeń Wielki


Komentarze