Bytom zdobyty

03-12-2012, 13:24 Sandra Hajduk

W miniony weekend SPR Grunwald zmierzył się w meczu wyjazdowym z MOSM Hit Bytom. Zieloni w tabeli byli lepsi tylko o jeden punkt od Bytomia i żeby myśleć o pozostaniu w czołówce musieli go wygrać. Był to, jak na derby przystało, mecz walki. Od trafienia rozpoczęli gospodarze i w trzeciej minucie prowadzili 2:1. Chwilowy przestój w ich szeregach pozwolił Grunwaldowi wyjść na prowadzenie w szóstej minucie 2:3. Od tego momentu walka toczyła się bramka za bramkę. Raz na prowadzeniu byli gospodarze a raz goście. W 26 minucie udało się Bytomianom wyjść na dwubramkowe prowadzenie 15:13 jednak ostatnie 4 minuty należały do przyjezdnych, którzy rzucili w tym czasie trzy bramki nie tracąc przy tym ani jednej. Drugą połowę dobrze zaczęli rudzcy szczypiorniści powiększając przewagę do trzech trafień w 35 minucie. Następne trzy minuty to słabsza gra rudzian i trafienie bramki kontaktowej przez gospodarzy 18:19. Po chwili jednak SPR wskoczył na wysokie obroty i doprowadził do najwyższego w tym meczu prowadzenia 19:24 w 44 minucie. Wtedy to trener gospodarzy zdecydował się na zmianę systemu obrony na krycie „każdy swego”, które pozwoliło im odrobić dwie bramki. W 50 minucie zbliżyli się jeszcze na jedną bramkę, ale Halembianie pokazali większe doświadczenie i odskoczyli znowu na pięć bramek, co pozwoliło im na spokojne kontrolowanie wyniku. SPR Grunwald Ruda Śląska wygrał całe spotkanie 31:35 i awansował o jedno oczko w tabeli.

Następny mecz Grunwald rozegra w Rzeszowie w sobotę o godz. 18.00.

SPR: Wolniaczyk Jarosław, Błaś Łukasz – Kowal Piotr 8, Księżyk Marcin 6, Gansiniec Łukasz 5, Wodarski Łukasz 4, Lange Paweł 4, Marchliński Marcin 4, Wodarski Adam 2, Płonka Krzysztof 2, Lisowski Paweł, Stogowski Mirosław, Chyłek Michał, Ciepliński Daniel.

Trener: Marcin Księżyk.

Źródło: SPR Grunwald