Bez niespodzianki

03-03-2013, 00:47 Sandra Hajduk

Nie udało się Gwieździe sprawić kolejnej niespodzianki. Chociaż z problemami, to jednak Marwit Toruń pokonał Gwiazdę Ruda Śląska 5:3.

Kibice nie musieli długo czekać na bramki. Po 37 sekundach gospodarze otworzyli wynik spotkania - po strzale Oleksandra Szamotija prowadzili 1:0. Odpowiedź ekipy z Rudy Śląskiej przyszła szybko – niecałe dwie minuty później w bramce Marwitu piłkę umieścił Adam Jonczyk. 23 sekundy przed przerwą ponownie piłkę w bramce Rafała Krzyśki umieścili gospodarze i to oni schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Rudzianie po przerwie ponownie rzucili się do odrobienia straty. Udało się to w 26 minucie, kiedy do remisu doprowadził Bartosz Siadul. Ostatnie dziesięć minut spotkania zdecydowanie należało do gospodarzy. Najpierw w 31 minucie do rudzkiej bramki trafił Denys Diemishev, niecałe dwie minuty później to samo uczynił Daniel Lebiedziński. Co prawda Mateusz Omylak strzelił bramkę kontaktową zaledwie dziewięć sekund później, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Sylwester Kieper wykorzystał w 37 minucie przedłużony rzut karny i ustalił tym samym wynik spotkania na 5:3.

Marwit Toruń - Gwiazda Ruda Śląska 5:3 (2:1)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka - Marek Bugański, Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak, Ariel Piasecki, Mateusz Krzymiński, Bartosz Siadul, Krzysztof Piskorz.

Trener: Rafał Krzyśka.