Awans Gwiazdy

18-06-2012, 10:35 Tadeusz Danisz

To co przewidywaliśmy dwa tygodnie temu, w weekend stało się faktem. Kobieca drużyna seniorek Gwiazdy Ruda Śląska awansowała do drugiej ligi piłki nożnej. To co rudziankom poprzednio się nie udawało w sezonie 2011/2012 zostało zrealizowane. Gwiazda w dwóch ostatnich kolejkach nie straciła ani jednego punktu i może już świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Najpierw rudzianki rozprawiły się z UKS Gamów, wygrywając ten mecz na wyjeździe 2:0. Po niemrawym początku spotkania i niepewnej grze wynik otworzyła strzałem z dystansu Iwona Baran, która wykorzystała błąd bramkarki rywalek. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższyła Izabela Łaszczuk oddając strzał z 20 metra i umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką. W drugiej połowie rudzianki miały jeszcze wiele znakomitych sytuacji, ale wynik już nie uległ zmianie. Gwiazda wygrała i utrzymała prowadzenie w tabeli z dwoma „oczkami” przewagi nad Goczałkowicami. Do pewnego awansu był więc rudziankom potrzebny komplet punktów w meczu ostatniej kolejki. Na niedzielę zaplanowany został mecz Gwiazdy Ruda Śląska z LKS Naprzód Żernica. Rywalki nie stawiły się jednak na mecz – od kilku dni zgłaszały problem z terminem meczu – i w tej sytuacji werdykt wydaje się być oczywisty. Walkower na korzyść Gwiazdy i trzy punkty dla rudzianek, które otwierają naszej ekipie bramy do drugiej ligi.