Akrobatki na Grand Prix Polski

04-12-2017, 14:53 KPKS Halemba

Rudzkie akrobatki w miniony weekend w Łańcucie wystartowały w  kolejnych zawodach w akrobatyce sportowej. Tym razem KPKS Halemba stanął do rywalizacji w Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia.

Tradycyjnie już jak podczas każdych akrobatycznych zawodów sportowych emocji nie brakowało. W najmłodszej kategorii Youth rudzkie zespoły wywalczyły komplet medali. Złoto zdobyła trójka dziewcząt: Emilia Wodyk, Emilia Urbańska, Emilia Biernat, srebro Hanna Stańczyk, Zuzanna Szołtysek, Maja Posmyk. Natomiast brąz wywalczyła dwójka dziewcząt Milena Gabrysiak i Julia Jeleń. Do finału zakwalifikowały się także Lilianna Szudy i Dagmara Piktas (miejsce IV) i Julia Rasek, Monika Skorupa, Pola Mendocha (miejsce VI). W kategorii 11-16 lat po złoty medal sięgnęła trójka dziewcząt Julia Olchawa, Barbara Sordyl i Nikola Janik, a brąz zdobyła dwójka Laura Gaim i Laura Piekorz. Z kolei trójka Emilia Pawlas, Wiktoria Matysiak i Katarzyna Walecka po zaciętej walce w finale start zakończyły na piątym miejscu. Najstarsza nasza trójka Dorota Prokopowicz, Aleksandra Jawoszek i Dominika Bryła uplasowała się ostatecznie na IV pozycji w kategorii 12-18 lat. Kolejne zawody, w których wystartują rudzkie akrobatki odbędą się 10 grudnia w Libiążu i 17 grudnia w Mikołowie.