2 medale, 6 kwalifikacji

18-03-2013, 12:09 Sandra Hajduk

W dniach 15-17.03.2013 w Brzegu Dolnym rozegrany został Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym, w zawodach tych udział wzięło 245 zawodników i stanowiły one pierwszy etap eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której finały rozegrane zostaną w Zgierzu w połowie lipca. Zawodnicy ZKS SLAVIA Ruda Śląska przywieźli z Brzegu Dolnego dwa medale oraz sześć kwalifikacji do finałów OOM.

Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył rywalizujący w kategorii do 46 kg Bartosz Szałowski, Bartek pokonując w finale Roberta Dobrodzieja z Budowlanych Łódź, zapewnił sobie miejsce w Reprezentacji Polski na czerwcowe Mistrzostwa Europy Kadetów. Medal srebrny wywalczył w kategorii do 76 kg Adrian Drobina, który uległ w finale Michałowi Szymańskiemu z Mazowsza Teresin. Kwalifikacje do finałów OOM wywalczyli: Jacek Kupniewski 42 kg, Rafał Danisz 54 kg, Dawid Kowalczyk 85 kg i Dawid Grygiel 100 kg.

W klasyfikacji klubowej ZKS SLAVIA uplasował się na drugim miejscu, za Mazowszem Teresin, a przed Stalą Rzeszów.

Jeszcze jednym rudzkim akcentem podczas Pucharu Polski było trzecie miejsce w kategorii do 54 kg zawodnika Iskry Spiczyn Adriana Dylona, który jest szkolony w Ośrodku Sportowego Szkolenia Młodzieży w Rudzie Śląskiej.

Źródło: Tomasz Garczyński