Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Serialowe przeboje w Parku Kozioła

18-09-2017, 14:00 Agnieszka Lewko

W rytmie przebojów z popularnych polskich seriali lat 70. I 80.upłynął ostatni w tym roku koncert w Parku Kozioła. W ten sposób „Trio Appasionata” zakończyło tegoroczny cykl festynów „Cztery Pory Roku”, który w rudzkim parku odbył się już po raz trzeci.

- Kończymy kolejny cykl „Cztery Pory Roku”, w którym za każdym razem prezentowały się nasze rudzkie zespoły. Dzięki tym imprezom mieszkańcy mogli miło spędzać niedzielne popołudnia, spędzając czas w przyjemnej atmosferze w tym pięknym parku - zaznaczył Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej. - Niestety czasem pogoda pokrzyżowała nam plany i właśnie przez nią dzisiaj spotykamy się w parkowej restauracji, a festyn został okrojony do koncertu - dodał.

Muzycy z „Trio Appasionata” zagrali utwory z takich seriali jak: „Janosik”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Czterdziestolatek”, „Alternatywy4” czy „Trędowata”.

- Zaprezentujemy największe serialowe hity, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród starszych i młodszych słuchaczy. Zagramy najwięcej utworów Jerzego Matuszkiewicza, ale także Wojciecha Kilara. Ich muzyka jest doskonała i bardzo szybko zapada w ucho. Nikt nie ma wątpliwości, z  jakiego serialu pochodzi - powiedział Mirosław Krauze z Trio Appasionata.


Komentarze