Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Muzyczne podsumowanie

21-06-2017, 11:14 Joanna Oreł

Za nami koncert podsumowujący kolejny rok edukacji młodych muzyków, szlifujących swój talent w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia. Zaprezentowali oni utwory od klasycznych po współczesne, a na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpili zarówno soliści, jak i instrumentaliści, a także zespoły kameralne, orkiestry i chóry I oraz II stopnia ZSM.

– Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in. wszystkich tych uczniów, którzy w sposób szczególny zasłużyli się w mijającym roku szkolnym, poprzez wyróżnieniach w konkursach i festiwalach o najwyższej randze najwyższej, czyli makroregioalnej, czy ogólnopolskiej – mówi Mirosław Krause, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia.

Podczas wtorkowego koncertu w MCK uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali programy, które szlifują w trakcie roku szkolnego, a więc repertuar był niezwykle różnorodny. W tym roku też edukację w rudzkim Zespole Szkół Muzycznych ukończył drugi rocznik absolwentów. Łącznie mury placówki opuściło 11 zawodowych muzyków, którzy zresztą chętnie tu wracają. – Między innymi w ten sposób, że wspomagają naszą orkiestrę II stopnia, a także odwiedzają nas podczas koncertów dla własnej przyjemności i z pasji – podkreśla Mirosław Krause.


Komentarze