Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Duchu Ogniu śpiewa od 20 lat

21-11-2017, 11:55 Agnieszka Lewko

Schola „Duchu Ogniu” śpiewa dla Boga i rudzian już dwadzieścia lat. W minioną niedzielę (19.11) w kościele pw. Ducha Świętego odbył się uroczysty koncert scholi, który zgromadził jej członków, absolwentów, przyjaciół oraz sympatyków.

- Te dwadzieścia lat minęło bardzo szybko. To była ciągła praca, wiele wyjazdów, koncertowanie w różnych miejscach w Polsce i Europie. Przez tyle lat w scholi śpiewało wiele osób, ale na początku było ich aż czterdzieści, a teraz schola liczy około dwudziestu osób. Każdy zostawił w scholi jakąś cząstkę siebie i wniósł coś niepowtarzalnego bez względu na to, ile czasu w niej spędził. Ten wspólnie spędzony czas dał nam wiele dobrego - podkreślił Grzegorz Gross, założyciel zespołu.

Uroczysty koncert odbył się  zaraz po mszy świętej o godzinie 15. W jubileuszowym występie wzięli udział także byli członkowie scholi, którzy tworzyli ją na początku. Schola przez te dwadzieścia lat może pochwalić się wydaniem trzech kaset i trzech płyt, stworzeniem dwóch musicali na dziesiątą i piętnastą rocznicę scholi oraz występem przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II w ostatnim roku jego pontyfikatu w Castel Gandolfo.


Komentarze