Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Poszukiwany ukrył się w wersalce

07-11-2016, 10:02 admin

Rudzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności. Detektywi ustalili, że 28-latek może przebywać w swego kompana lub w mieszkaniu matki. Policjanci sprawdzili oba mieszkania zatrzymując poszukiwanego który ukrył się w wersalce oraz jego kolegę także poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości.

W poszukiwania 28-letniego rudzianina zaangażowano kryminalnych z rudzkiej komendy i podległych komisariatów. Detektywi wytypowali dwa mieszkania w których poszukiwany mógł się ukrywać – mieszkanie matki i jego kolegi. Policjanci najpierw sprawdzili mieszkanie matki, lecz nie znaleźli tam 28-latka. Stróże prawa zapukali do drugiego z wytypowanych mieszkań, ale nikt nie chciał otworzyć pomimo, że z mieszkania dochodziły odgłosy świadczące o obecności lokatora.

Szybka decyzja i siłowe wejście do mieszkania pozwoliło na zatrzymania 54-latka, który również był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie przeszukania nie znaleziono tego po którego przyszli, ale policjanci ujawnili 22 sztuki amunicji do broni palnej, policyjną odznakę i skradziony telefon. Kolejna grupa kryminalnych, ponownie odwiedziła mieszkanie matki, która tym razem nie chciała otworzyć drzwi.

Policjanci wyłamali zamki i dokładnie przeszukali mieszkanie, znajdując poszukiwanego syna. Mężczyznę matka schowała przed stróżami prawa wersalce. Policjanci osadzili obu poszukiwanych w Zakładzie Karnym, a teraz sprawdzą dokładnie w jaki sposób 54-latek wszedł w posiadanie amunicji, telefonu i policyjnej odznaki. Śledczy sprawdzą również, czy znaleziona odznaka była wykorzystana do popełnienia przestępstwa.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze