Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wybory Miss Wakacji 2017 za nami!

12-08-2017, 17:54 Agnieszka Lewko

Dwadzieścia trzy dziewczyny z Rudy Śląskiej i innych miast walczyły o tytuł Miss Wakacji 2017. Za nami kolejny festyn rodzinny „Po sąsiedzku” w ramach, którego w miniony piątek (11.08) na kochłowickich plantach odbyły się wakacyjne wybory miss, które wygrała szesnastoletnia żorzanka Daniela Szewczyk. Z kolei o muzyczny klimat podczas tego pełnego emocji wieczoru zadbał Norbi, który porwał rudzką publiczność.

- Bardzo się cieszę z tego tytułu, tym bardziej dlatego, że nie spodziewałam się, ze wygram! Jest to dla mnie ogromna radość, bo przeżyłam niesamowitą przygodę i poznałam wielu miłych i życzliwych ludzi - zaznaczyła Daniela Szewczyk, Miss Wakacji 2017. - Udział w tej imprezie był dla mnie wspaniałym przeżyciem, chociaż przyznam, że troszkę się stresowałam. Werdykt jury był dla mnie niezwykle radosny. Poza tym cała oprawa tego wydarzenia była świetna. Jestem też pod wrażeniem publiczności, która cały czas mi kibicowała, mimo że do Rudy Śląskiej przyjechałam bez przyjaciół i rodziny - dodała.

Spośród dwudziestu trzech kandydatek jury wyłoniło finałową szesnastkę, która zaprezentowała się w sukienkach, strojach kąpielowych, strojach sportowych, a także w kreacjach zaprojektowanych przez Marzenę Chełmińską - żonę Norbiego.  Ponadto musiały zaprezentować nie tylko swoje piękno fizyczne, ale także intelekt, odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzących. Prezentacje dziewcząt oceniało jury w składzie: Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej, Marta Żuk, Miss Rudy Śląskiej 2017, Anna Błaszczyk-Matuszkiewicz z Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Ruda Śląska oraz Sławomir Łukasik, przedstawiciel „Wiadomości Rudzkich”.

- Dziewczyny potrafią się bardzo ładnie zaprezentować na scenie, a każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Jednak muszą pamiętać, żeby zawsze się dużo uśmiechać i przede wszystkim chodzić prosto, bo to często jest klucz do zwycięstwa - podkreśliła Marta Żuk. - Wszystkie dziewczyny są piękne, jednak czeka nas trudne zadanie, bo musimy wybrać tą najpiękniejszą. Mamy podobne spostrzeżenia co do kandydatek, bo trzeba przyznać, że wszystkie są bardzo ładne, ale nie zawsze potrafią się dobrze zaprezentować - dodali Anna Błaszczyk Matuszkiewicz oraz Sławomir Łukasik.

Jednak po burzliwych obradach komisja wyłoniła cztery wyróżniające się dziewczyny. Miss Wakacji 2017 została Daniela Szewczyk, tytuł Wicemiss zgarnęła Andżelika Łach. Natomiast tytuł Miss Foto otrzymała Weronika Badura, a Miss „Wiadomości Rudzkich” Agata Baron.

Po pełnych emocji Wyborach Miss Wakacji odbył się koncert gwiazdy wieczoru, czyli Norbiego, który porwał rudzką publiczność i zaśpiewał swoje największe przeboje. Warto dodać, że wybory wakacyjnej miss odbyły się w ramach drugiego już festynu z cyklu „Po sąsiedzku”, który zgromadził na kochłowickich plantach setki mieszkańców.

- Cieszę się, że ta impreza odbywa się właśnie na kochłowickich plantach, bo to jest bardzo dobry teren na tego typu wydarzenia. Ważne jest to, że od jakiegoś czasu planty zaczynają żyć i odbywa się tu coraz więcej imprez. A dzisiaj jest tu kilkaset osób, co bardzo mnie cieszy, bo jest środek lata, wielki upał, a mnóstwo mieszkańców postanowiło spędzić czas na plantach - zaznaczył Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej.


Komentarze


16-08-2017, 20:57
Jarek napisał(a):

Gratuluję pięknej miss :-)