Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Udzielą bezpłatnych porad

19-06-2017, 14:31 Joanna Oreł

W Kochłowicach uruchomiono bezpłatny punkt konsultacyjny dla mieszkańców. Będzie w nim można zasięgnąć porad m.in. odnośnie przepisów, dotyczących budowy domu, czy garażu. Punkt znajduje się przy ul. Piłsudskiego, a prowadzi go rodzinna firma Hemlecki Group.

– To punkt pomocny dla wszystkich inwestorów i mieszkańców, którzy chcą budować domy jednorodzinne. Stopień skomplikowania w tym zakresie jest tak duży, że trudno zorientować się w zawiłościach prawnych, a tu można otrzymać poradę i wsparcie, które pomogą w przejściu tych skomplikowanych procedur – podkreślał podczas otwarcia punktu wiceprezydent miasta, Krzysztof Mejer.

Punkt konsultacyjny będzie otwarty w każdy piątek w godzinach od 11 do 15. – Chcemy wspomagać tutejszy Urząd Miasta w informowaniu potencjalnych inwestorów o zakresie prowadzenia procesu inwestycyjnego, projektowaniu i procedurach administracyjnych związanych z prowadzeniem inwestycji budowlanych – mówi Jacek Gabor, członek zarządu Hemleccy Sp z.o.o., która prowadzi punkt przy ul. Piłsudskiego 40. – Wspólnie z urzędnikami będziemy udzielać wskazówek, jak sprawnie i szybko przeprowadzić procedury związane z tymi zagadnieniami – dodaje.


Komentarze