Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Uczniowie ślubowali

11-10-2017, 09:24 Agnieszka Lewko

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 22 to już tradycja. Jednak w tym roku uroczystość, która odbyła się we wtorek (10.10) przybrała nieco inny charakter. Do społeczności szkolnej przyjęte zostały klasy trzecie, czwarte i siódme.

- Uroczystość wzbudziła, jak co roku, sporo emocji. Pasowania dokonał nasz dyrektor, pan Damian Pajonk, po czym uczniowie uroczyście ślubowali, że będą godnie wypełniać obowiązki uczniowskie, pomagać słabym, pokrzywdzonym i potrzebującym, być prawymi i prawdomównymi, dbać o honor szkoły w każdym miejscu oraz wykazywać się pracowitością i wytrwałością, aby nauką i zachowaniem sprawić radość rodzicom i nauczycielom - tłumaczy Ewa Zieleźnik, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 22.

Uczniowie otrzymali także certyfikaty przyjmujące ich do społeczności szkolnej i wypili specjalny eliksir. Przyznano także statuetkę Honorowego Absolwenta. W tym roku szkolnym otrzymała ją Urszula Koszutska, radna Sejmiku Wojewódzkiego. Kolejnym punktem uroczystości był również program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III b i III c pod hasłem „Kocham cię, szkoło".


Komentarze