Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Szykują się kolejne zmiany na Burlochu

07-09-2017, 11:59 Agnieszka Lewko

Burloch Arena to kompleks sportowy, który imponuje nie tylko rudzianom, ale także gościom z innych miast. Jednak jeden z mieszkańców Orzegowa poinformował naszą redakcję, że na terenie stadionu i w jego otoczeniu można trafić na kilka niedociągnięć. - Codziennie biegam na Burlochu i zastanawiam się, co z terenem koło lodowiska i kawiarni. Źle się na to patrzy podczas biegania, bo zaraz obok bieżni jest pełno ziemi, która rozmięka podczas deszczu i robi się straszne błoto - mówi pan Janusz, jeden z naszych Czytelników.

Jednak już niedługo amatorzy zdrowego stylu życia, którzy odwiedzą Burloch Arenę napotkają na zmiany. - Miasto Ruda Śląska, w ramach tegorocznego budżetu, planuje zrealizować zagospodarowanie terenu w bezpośrednim sąsiedztwie Burloch Cafe i stworzyć ciekawą przestrzeń w postaci nawierzchni utwardzonej, zieleni oraz ławek i toru saneczkowego - wyjaśnia Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska. - Niestety oferty złożone w ostatnio ogłoszonym przetargu na wskazany zakres robót przekraczały środki przeznaczone w budżecie. Obecnie ogłoszony został kolejny przetarg z częściową modyfikacją przewidywanych robót. Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 12 września - dodaje.

Mieszkaniec Orzegowa zwrócił także uwagę na zły stan schodów prowadzących z ul. Bytomskiej na Burloch Arenę, którym przydałby się remont. - Miasto, od początku rewitalizacji ośrodka, co roku przeznacza środki na realizację poszczególnych elementów obiektu. Schody od strony ul. Bytomskiej będą również odnowione - informuje Piotr Janik.


Komentarze