Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Słupy do pilnej naprawy

11-08-2017, 08:26 Agnieszka Lewko

Na stare i zniszczone słupy energetyczne zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy ulicy Gierałtowskiego w dzielnicy Ruda - Z słupów wystają metalowe pręty, wypadają z nich także betonowe elementy. Są stare i w strasznie w złym stanie. Zagrażają bezpieczeństwu przechodniów. Patrzeć tylko, kiedy się złamią i spadną komuś na głowę - zauważa pan Tomasz.

Zniszczone słupy oświetleniowe znajdują się praktycznie na całej długości ulicy Gierałtowskiego, ale problem ten dotyczy całego miasta. Zniszczone słupy można zobaczyć także w innych dzielnicach. Sprawa nie jest jednak do końca prosta, bo część słupów nie jest własnością miasta, dlatego w ich naprawę miasto nie może ingerować.

- Przy ulicy Jana Gierałtowskiego znajdują się słupy oświetlenia drogowego, które są własnością miasta Ruda Śląska oraz słupy elektroenergetyczne będące własnością Tauronu, na których zamontowane są oprawy oświetleniowe - tłumaczy Katarzyna Kuberek, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Ruda Śląska. - Słupy należące do miasta są w dobrym stanie technicznym, niewymagającym remontu za  wyjątkiem czterech słupów zlokalizowanych przy budynkach od nr 20 do nr 26, które miasto wykupiło od firmy Tauron Dystrybucja S.A. Wykupione słupy zostaną wymienione do końca trzeciego kwartału tego roku - dodaje.

Warto dodać, że w ubiegłym roku miasto zwróciło się do Tauronu z prośbą o naprawę  i usunięcie zagrożeń spowodowanych stanem technicznym słupów energetycznych stanowiących własność firmy.


Komentarze


11-08-2017, 09:44
Krępy napisał(a):

Takich słupów w mieście jest znacznie więcej. Są słupy które się przechylają inne są w złym stanie technicznym jeszcze inne latarnie nie świecą od dłuższego czasu. Podsumowując myślę że jeśli była by możliwość zgłoszenia takich słupów drogą elektroniczną mieszkańcy chętniej takie problemy zgłaszali.