Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Są objazdy, a będzie „eneska”

11-08-2017, 08:18 Joanna Oreł

Od kilku tygodni kierowcy, przejeżdżający ulicą Kokota w Bielszowicach, muszą liczyć się z utrudnieniami. W związku z budową trzeciego odcinka trasy N-S, który będzie stanowił połączenie ulicy Nowobukowej z ulicą Kokota, zmieniono tam organizację ruchu. Choć nie tworzą się korki – kierowcy muszą zachować ostrożność. Tym bardziej, że szykują się kolejne zmiany.

Obecnie przy ul. Kokota (na wysokości ulic Partyzantów oraz Paderewskiego) zawężono pasy ruchu oraz wykonano objazd, a także zamknięto dla ruchu pieszego odcinek chodnika po lewej stronie, jadąc w kierunku kopalni Ruch Bielszowice. Zmiany te związane są z realizacją kolejnego etapu „eneski”. Jak długo one potrwają? Obecny objazd będzie obowiązywał jeszcze przez ok. miesiąc. – Z początkiem września na ulicy Kokota zostanie wprowadzony tzw. „bajpas” – objazd i obejście technologiczne umożliwiające budowę wiaduktu drogowego węzła trasy „N-S” – zaznacza Barbara Miłołajek-Wałach, naczelniczka Wydziału Dróg i Mostów w rudzkim Urzędzie Miasta. – Do tego czasu chodnik po stronie wschodniej będzie wyłączony z ruchu, natomiast ruch kołowy będzie odbywał się istniejącym ciągiem przy cyklicznych zwężeniach jezdni – dodaje.

Zgodnie z tym na początku września na ul. Kokota zostanie wprowadzony docelowy objazd. – Będzie on trwał minimum do maja przyszłego roku, bo wtedy będzie budowany wiadukt drogowy – zapowiada Maciej Szczyrbowski z firmy DROGPOL, która jest wykonawcą prac.

Budowany właśnie odcinek trasy N-S będzie prowadził od ul. Bukowej do ul. Kokota, a w ramach inwestycji powstanie także węzeł dwupoziomowy. Ponadto wybudowane zostaną drogi dojazdowe do ogródków działkowych, chodniki, ścieżki rowerowe oraz przebudowany zostanie odcinek ul. Kokota oraz wlot i odcinek ul. Wideckiego. Podczas prac już kilka tygodni temu przeniesiono także schron pozorno-bojowy, który kolidował z przebiegiem odcinka „eneski”.


Komentarze