Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rynek pracy nie jest im obcy

06-06-2017, 13:50 Agnieszka Lewko

Już po raz siódmy uczniowie rudzkich szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję wziąć udział w Młodzieżowych Targach Pracy. We wtorek (6.06) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. M. Kopernika, można było zapoznać się z ofertami pracy, a także uczestniczyć w wielu warsztatach i wykładach związanych właśnie z rynkiem pracy.

- Podczas tego wydarzenia młodzież może poznać różne tematy związane z rynkiem pracy czy z inwestowaniem we własny rozwój i karierę- zaznaczyła Justyna Majowska - Wilk, psycholog i doradca zawodowy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. - Pracodawcy często mówią, że młodzi szukając pracy są trochę zdezorientowani, czasem też  nie wiedzą, czego na pewno chcą. Dlatego  tutaj mogą  zadać nurtujące ich pytania i z pewnością uzyskają na nie odpowiedzi- dodała.

Na uczniów czekały stoiska firm prezentujących stanowiska pracy, warsztaty z zakresu działania na rynku pracy dotyczące np. tego jak się zaprezentować czy jak przejść przez rozmowę rekrutacyjną, a także wykłady. Nie zabrakło także wykładu wygłoszonego przez pracownika Uniwersytetu SWPS Wydziału Zamiejscowego w Katowicach oraz spotkań z pracownikami agencji pracy z całego województwa śląskiego.

- Uważam, że takie targi są potrzebne, bo dzięki nim możemy się wiele dowiedzieć na temat obecnego rynku pracy. Poza tym, mimo że w technikum uczę się, żeby zdobyć konkretny zawód, to te targi wskazują mi jakiś kierunek, który muszę obrać, żeby nie mieć problemu ze znalezieniem pracy - powiedział Łukasz Hyba, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.


Komentarze


07-06-2017, 15:39
HA napisał(a):

HA HA