Rudzianki z medalem

16-07-2012, 13:34 Sandra Hajduk

W Turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanym w Bochni Kadra Śląskiego Związku Piłki Ręcznej wywalczyła brązowy medal. Zawodniczki ze Śląska po wygranych meczach z Kadrą Wielkopolski, Lubelskiego i Mazowieckiego zajęły pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej, nie tracąc ani jednego punktu. W kadrze znalazły się również dwie rudzianki.

W półfinale jednak dziewczynom zdarzyło się potknięcie w trakcie meczu z reprezentacją okręgu Kujawsko-Pomorskiego. Nasze zawodniczki przegrały to spotkanie 19:22 (10:13) i pozostała im walka o brązowy medal z Kadrą Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej. Z konkurentkami o medal Kadra Śląska grała już w fazie grupowej, wówczas to Ślązaczki były górą wygrywając spotkanie wynikiem 24:23. Mecz o III miejsce nie należał do łatwych. Po 11 minutach spotkania Ślązaczki przegrywały sześcioma bramkami, zdołały się jednak zmobilizować i I połowę spotkania zakończyły przegrywając tylko dwoma bramkami (12:14). Początek II połowy w wykonaniu naszych zawodniczek był bardzo dobry. Dziewczyny zaczęły odrabiać straty, a w 30 minucie spotkania wyszły na jednobramkowe prowadzenie. Do końca meczu zawodniczki Kadry Śląska kontrolowały grę i zachowały spokój dzięki czemu udało im się wygrać spotkanie 25:22.

Przed turniejem finałowym byliśmy między innymi na obozach w Suchej Beskidzkiej i w Szczyrku. Dziewczyny bardzo ciężko pracowały. Jest to niewątpliwie sukces, gdyż w zeszłym roku zajęliśmy 7 miejsce, a trzy i cztery lata temu 8. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany – opowiada o turnieju Andrzej Gajczewski, jeden z trenerów kadry.

W składzie medalowej kadry znalazły się dwie rudzianki: Natalia Krupa (wychowanka Zgody, reprezentująca obecnie barwy UKS PR Ruch Chorzów) oraz zawodniczka Zgody Bielszowice Martyna Krzysteczko. Z Rudą Śląską mocno związany jest również szkoleniowiec Andrzej Gajczewski.

W meczu finałowym Kadra Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej pokonała reprezentację Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej 28:19.