Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzianie świętowali niepodległość

12-11-2017, 09:53 Agnieszka Lewko

Utworzenie żywej kokardy narodowej, msza święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców miasta, występy artystyczne, sztafeta niepodległościowa oraz biegi - to wydarzenia, które odbyły się w 11 listopada w Rudzie Śląskiej. W taki patriotyczny sposób rudzianie włączyli się w świętowanie Dnia Niepodległości.

- Pamiętajmy o wartościach, takich jak jedność, równość, szacunek do drugiego człowieka, Bóg, Honor, Ojczyzna. Cieszmy się tym, że żyjemy w wolnym kraju i nie pozwólmy się podzielić, bo jest tylko jedna Polska - zaznaczyła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej podczas uroczystości na rynku w Nowym Bytomiu.

Po uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Pawła Apostoła, występie orkiestry KWK „Pokój” oraz przedstawieniu „Teatru Pierro” i uczniów „Morcinka” na rynku utworzona została żywa kokarda narodowa, która składała się z mieszkańców miasta trzymających w ręce biało-czerwona balony. Kokarda została zgłoszona do Biura Rekordów Polski. Na zakończenie wydarzenia można było posłuchać także występu uczniów rudzkiej szkoły muzycznej. Sobotnie uroczystości rozpoczęły rudzkie obchody Roku Niepodległości, który potrwa do 11 listopada 2018 roku.


Komentarze