Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Podsumowanie Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw

03-03-2015, 21:33 Magdalena Szewczyk

Osoby pokrzywdzone przestępstwem, znajdując się w ciężkiej sytuacji, często nie wiedzą do kogo mogą się udać z prośbą o pomoc. Ministerstwo Sprawiedliwości, w związku z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, co roku organizuje Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, który tym razem trwał od 23 - 28 lutego. W jego ramach przedstawiciele organizacji pozarządowych udzielały bezpłatnych porad. Tak było także w Rudzie Śląskiej.

 

Tegoroczna formuła „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest kontynuacją przyjętej w 2000 r. formuły. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw. W Rudzie Śląskiej dyżury specjalistów dostępne były w Kancelarii Adwokackiej Adwokata Karola Urbana, Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej oraz OPOPP Ruda Śląska.

 

- Dyżury pełnili u nas kuratorzy zawodowi Sądu Rejonowego w Rudzie Śląskiej oraz Funkcjonariusze tamtejszego policyjnego Wydziału Prewencji – informuje Magdalena Fornal, koordynator projektu z filii OPOPP w Rudzie Śląskiej Wirku. - Do naszych dyżurujących specjalistów na terenie Śląska zgłosiło się blisko 100 osób pokrzywdzonych przestępstwem, bądź, też mających problemy dotyczące prawa cywilnego lub prawa pracy. Najczęściej zgłaszane problemy i zapytania dotyczyły tematu zadłużeń, niezrozumienia zagadnień prawnych i szeregu innych problemów, z którymi trudno poradzić sobie bez porady specjalistów – dodała.


Komentarze