Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Najlepsi z najlepszych

13-06-2017, 22:20 Agnieszka Lewko

Trzej uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. G. Morcinka odnieśli sukcesy w tegorocznych konkursach wojewódzkich i olimpiadach przedmiotowych. Maciej Bolesta, Wojciech Ptaś i Dominik Borys we wtorek (13.06) odebrali z rąk wiceprezydent Anny Krzysteczko gratulacje i podziękowania.

 - Jesteście chlubą naszego miasta i wszyscy jesteśmy z Was niezwykle dumni, a poza tym  wdzięczni za te sukcesy. Jednak wdzięczność należy się nie tylko naszym laureatom, ale także ich rodzicom i nauczycielom - zaznaczyła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - W tym przypadku widać, że współpraca pomiędzy uczniem, nauczycielem i rodzicami stoi na najwyższym poziomie i pozwala osiągnąć tego typu sukcesy. Dlatego gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w dalszych latach nauki - dodała.

Tegoroczni laureaci sprawdzili swoje umiejętności z matematyki oraz fizyki. Maciej Bolesta oraz Wojciech Ptaś to uczniowie Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, którzy wieli udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki dla uczniów gimnazjów z terenu województwa śląskiego. Ich nauczycielem prowadzącym jest Joachim Adamczyk.

- Matematyka nie sprawia mi trudności i bardzo ją lubię. Poza tym to, że ją lubię i umiem pomaga mi w różnych innych przedmiotach, a etap wojewódzki pozwolił mi nie zdawać egzaminu gimnazjalnego - tłumaczy Wojciech Ptaś. - W trzecim, wojewódzkim etapie olimpiady, udało mi się zdobyć największą ilość punktów z czego bardzo się cieszę, bo kosztowało mnie to dużo pracy. Myślę, że jak się ma do czegoś predyspozycje i czymś się interesuje, to trzeba to rozwijać i starać się osiągnąć sukces. W zeszłym roku też startowałem, ale w finale nie poszło mi tak dobrze jak w tym. W przyszłości chciałbym iść w takim matematycznym kierunku i będę dalej startował w różnych matematycznych konkursach -  dodał Maciej Bolesta.

Z kolei trzeci z uczniów - Dominik Borys - uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego w ZSO nr 2 i jest laureatem LXVI Ogólnopolskiej Olimpiady z Fizyki dla uczniów liceów ogólnokształcących. Z kolei jego nauczycielka prowadząca to Barbara Grelowska.


Komentarze