Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Korzeń zniszczył chodnik

14-06-2017, 09:13 Agnieszka Lewko

Kolejną interwencję do naszej redakcji zgłosił mieszkaniec Wirku, który skarży się na zły stan fragmentu chodnika przy ul. Lecha. -  Jak ktoś nie popatrzy pod nogi to się może wywrócić. Korzeń zniszczył chodnik i to zniszczenie jest coraz bardziej widoczne. Czekać tylko aż ktoś połamie sobie nogi - informuje pan Józef. - Trzeba coś z tym zrobić - wyremontować chodnik albo wyciąć drzewo, bo codziennie porusza się tamtędy sporo ludzi - dodaje.

Wspomniane miejsce znajduje się przy zejściu  z ul. Lecha na ul. Odrodzenia, niedaleko przejścia dla pieszych oraz torów tramwajowych. Przejście, na którym pojawił się zdeformowany chodnik, jest uczęszczane przez mieszkańców ulicy, którzy chcą dostać się do pobliskich sklepów lub przystanków komunikacji miejskiej. Jednak jeszcze przez jakiś czas będą oni musieli cierpliwie poczekać na remont.

- Dopiero po rozebraniu tego fragmentu chodnika, który jest własnością miasta będzie można określić, czy istnieje możliwość natychmiastowego wyremontowania chodnika - tłumaczy Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska. -  Będzie można to stwierdzić po odkryciu nawierzchni i odkryciu korzeni drzewa. Ale uszkodzenia chodnika zostaną usunięte do końca lipca bieżącego roku - dodaje.

Z kolei drzewo, które zniszczyło chodnik, na razie pozostanie na swoim miejscu.  - Decyzję na wycinkę drzew na terenach gminnych wydaje Marszałek Województwa w związku z czym, w przypadku konieczności wycięcia drzewa, termin remontu uzależniony będzie od decyzji w tej sprawie - zaznacza Adam Nowak.


Komentarze


17-06-2017, 00:48
orzeł napisał(a):

serio?