Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Gaudeamus po raz czternasty

12-10-2017, 20:48 Agnieszka Lewko

Rudzki Uniwersytet Trzeciego wieku zainaugurował kolejny rok działalności. Podczas uroczystości w Miejskim Centrum Kultury podsumowano dotychczasową  działalność stowarzyszenia oraz przedstawiono plany na dalsze lata. Nie zabrakło także wielu życzeń i podziękowań.

- Wszystkie zajęcia są dostosowane do naszych słuchaczy, którzy mogą uczestniczyć zarówno w zajęciach bezpłatnych, jak i płatnych. Nasi studenci uczą  się języków obcych, mają zajęcia komputerowe, gimnastykę na basenie i wiele innych zajęć - podkreśliła Teresa Chodziak, prezes Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Mamy wielu słuchaczy, ale bardzo bym chciała, żeby w kolejnych latach było ich jeszcze więcej - podkreśliła Teresa Chodziak, prezes Rudzkiego UTW.

Podczas inauguracji roku seniorzy mogli wysłuchać m.in. wykładu dr Marka Kaczmarzyka z Uniwersytetu Śląskiego oraz podziwiać występ zespołu „Na pięterku  60+” z Rybnika. Aby zostać słuchaczem UTW, trzeba zgłosić się do jego siedziby i opłacić czesne, które za semestr wynosi 50 złotych. Nowi studenci muszą zapłacić dodatkowo 30 zł. Za niektóre zajęcia wymagana jest dodatkowa opłata.


Komentarze