Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bezpiecznie z „WR” i Grupą AUTO-BUD

14-06-2017, 07:48 Joanna Oreł

Do 17 czerwca potrwa dziewiąta kampania „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina”, w ramach której kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić sprawność swoich aut tuż przed wakacjami. To doskonały moment na to, żeby poza obowiązkowym przeglądem rejestracyjnym upewnić się, że wszystko pod maską, i nie tylko, działa sprawnie. Akcja, organizowana przez „Wiadomości Rudzkie” jest prowadzona na dwóch stacjach kontroli pojazdów Grupy AUTO-BUD Sp. z o.o., która jest naszym partnerem strategicznym.

Celem akcji jest zachęcenie kierowców do tego, by ze spokojną głową i w pełni sprawnym samochodem mogli wyjechać w wakacyjną podróż. Na co dzień, gdy w trasie robimy z reguły kilkadziesiąt kilometrów, usterka w samochodzie nie uprzykrzy nam tak bardzo życia, niż ta, która może zdarzyć się podczas dalszych podróży, czy to w kraju, czy za granicą. Dodatkową sprawą jest to, że warunki atmosferyczne, choć za oknem coraz więcej mamy wiosenno-letniej aury, nie rozpieszczają nas i naszych czterech kółek. – Kampanię „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina” organizujemy po raz dziewiąty i za każdym razem, gdy widzimy jaki jest odzew kierowców, a także słyszymy ich opinie, przekonujemy się, że to ważna i konieczna akcja. Nie każdy z nas ma czas oraz głowę do tego, aby pomyśleć nad tym, iż nawet najdokładniejsze zaplanowanie trasy nie daje nam gwarancji tego, że zakończy się ona sukcesem. A tak, dzięki temu, że kierowcy, czy to dzięki naszej gazecie, czy dzięki informacji od znajomego, zdecydują się na dodatkowe sprawdzenie samochodu – zachęca Anna Piątek-Niewęgłowska, redaktor naczelna „Wiadomości Rudzkich”.

Tym bardziej, że taka kontrola nie kosztuje ani złotówki! Akcja „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina” potrwa do 17 czerwca. Samochód będzie można skontrolować na dwóch stacjach diagnostycznych Grupy AUTO-BUD Sp. z o.o., która po raz kolejny została partnerem naszej akcji. Tym razem o nasze bezpieczeństwo zadbają diagności ze Stacji Kontroli Pojazdów Alfa z Bykowiny (ul. Szpaków 51) oraz z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Omega w Goduli (ul. Stara 1), którzy pod lupę wezmą podstawowe i najważniejsze części samochodu. – Kontrola będzie dotyczyła układów: hamulcowego, kierowniczego zawieszenia, ogumienia, a także oświetlenia i ogólnego stanu technicznego pojazdu – zapowiada Andrzej Izydorczyk, diagnosta i kierownik Stacji Kontroli Pojazdów Alfa. – Kierowcy nie ponosząc żadnych opłat, zostaną poinformowani o tym, co ewentualnie należy naprawić, bowiem nie wszystkie usterki można wykryć „gołym okiem” samodzielnie pod domem, czy w garażu – zaznacza.

Jak zaznaczają diagności – warto skorzystać z akcji bez względu na to, czy samochód niedawno wyjechał z salonu, czy był w naprawie. – Taka kontrola to naprawdę chwila, dzięki której zyskujemy stuprocentową pewność, że nie będziemy stanowić zagrożenia ani dla siebie, ani dla innych uczestników ruchu – mówi Michał Kozłowski, kierownik Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Omega w Goduli. – To będzie już czwarty raz, kiedy wezmę udział w akcji. Jestem wprawdzie z Zabrza, ale pracuję w Rudzie Śląskiej, więc podjechanie na stację przed lub po pracy to dla mnie moment. A wiem, że warto. Mój kuzyn rok temu wyjechał na wakacje nad morze. W trasę wybrał się nocą. W trakcie jazdy pod maską zaczęło się dymić, a on był zmuszony, by zatrzymać się i na szybko organizować pomoc w zupełnie obcym mieście. Nikomu nie życzę podobnych wakacji – opowiada pan Krzysztof, jeden z kierowców.

Warto zaznaczyć, że stacje diagnostyczne nie będą zatrzymywały dowodów rejestracyjnych w przypadku wykrycia jakichś usterek. Głównym celem akcji jest uświadomienie naszym mieszkań- com, jak ważny jest stan techniczny naszych samochodów i jak ważną rolę odgrywa w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. – Kierowcy nie zawsze mają czas i pieniądze na to, by w razie wątpliwości skontrolować samochód. Właśnie o to chodzi w naszej kampanii, by kierowcy mieli świadomość, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda to podstawa – podkreśla Anna Piątek-Niewęgłowska.

W stacjach kontroli pojazdów AUTO-BUD można będzie na miejscu umówić się na termin ewentualnej naprawy pojazdu, bądź mechanicy od razu zabiorą samochód na warsztat. My zaś ze swojej strony przypominamy, że kierowcy, którzy wezmą udział w naszej akcji, otrzymają zapachowe zawieszki do samochodu z logotypem kampanii. Za pośrednictwem gazety rozdajemy w naszym dodatku 20 tys. biuletynów z zaproszeniami, które umożliwią skorzystanie z usługi polegającej na bezpłatnym sprawdzeniu stanu technicznego samochodu (nie mylić z okresowym przeglądem technicznym/okresowym badaniem technicznym). Dodatkowo zaproszenia można pobrać również z naszego portalu www.wiadomoscirudzkie.pl. Dodajmy, że podczas ubiegłorocznej kampanii z bezpłatnych kontroli pojazdów skorzystało ponad tysiąc osób, co jest dowodem na to, że kierowcy coraz częściej pamiętają o bezpiecznej jeździe.

PORADNIK – JAK SKORZYSTAĆ Z AKCJI SPOŁECZNEJ „BEZPIECZNY SAMOCHÓD – BEZPIECZNA RODZINA”
• Wytnij zaproszenie z dodatku ,,Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina” lub pobierz je z naszego portalu www.wiadomoscirudzkie.pl
• Wypełnij część przeznaczoną na wpisanie podstawowych informacji o Twoim samochodzie.
• Sprawdź, która stacja diagnostyczna z poniższych jest blisko Ciebie.
• Zadzwoń pod podany numer telefonu i umów się na wizytę.
• Umawiając się nie zapomnij powiedzieć, że uczestniczysz w akcji „Bezpieczny Samochód – Bezpieczna Rodzina”.
• Przyjedź na stację w umówionym terminie i sprawdź swój samochód.
• Za udział w akcji odbierz zapach do zawieszenia na lusterku.
• Jeżeli w Twoim samochodzie wykryto jakąś usterkę, nie przejmuj się, poproś diagnostę o informację gdzie, kiedy i za ile możesz ją usunąć.
• Pamiętaj o bezpieczeństwie Twoich bliskich w Twoim samochodzie.


Komentarze