Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Będzie więcej parkingów

06-03-2012, 10:06 Administrator WR

W tym roku przybędzie w mieście parkingów. W budżecie na rok 2012 zabezpieczono na ten cel środki. 250 000 zł przeznaczono na budowę parkingu przy ul. Energetyków, powstanie tam około 31 miejsc postojowych. W tym wypadku rozpoczęcie prac budowlanych uzależnione jest od postępu rozmów z Rudzką Spółdzielnią Mieszkaniową. Parking w Halembie będzie realizowany pod warunkiem, że RSM, zgodnie z protokołem z 2006 r., będzie partycypować w kosztach jego wykonania.


Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie budowie parkingu przy ul. Poloczka na około 48 miejsc postojowych. Koszt tej inwestycji powinien zamknąć się w kwocie 350 000 zł. Aż 85 miejsc zaplanowano przy ul. Ratowników, w rejonie skrzyżowania z ul. Chorzowską. Wartość tej inwestycji to około 400 000 zł. Rozpocznie się ona na wiosnę, a jej zakończenie planowane jest na czerwiec. Jak podkreśla naczelnik Wydziału Dróg i Mostów UM Barbara Mikołajek – Wałach, z tą inwestycją miasto chce zdążyć przed okresem letnim, zanim zostanie uruchomione kąpielisko MOSiR- u.


W tym roku zostaną też wykonane dwie zatoki parkingowe w granicach pasa drogowego. Takie inwestycje planuje się: przy ul. Słowiańskiej na 40 miejsc postojowych i przy ul. F. Joliot-Curie na 10 miejsc postojowych. Koszt wykonania pierwszej zatoki to 120 000 zł, a drugiej - 65 000 zł. Ich budowa uzależniona jest od uzyskania pozwolenia na wycinkę drzew.

Będzie również przygotowywana dokumentacja na kolejne parkingi. Być może niektóre z nich zostaną w tym roku  zrealizowane jeżeli nie będzie problemu z uzyskaniem koniecznych zezwoleń. Na te działania przewidziano w budżecie miasta środki w wysokości 290 000 zł.


Komentarze


12-03-2012, 19:45
rychu napisał(a):

bardzo fajnie z tymi parkingami dla mieszkańców tych dzielnic. zapraszam na bykowinę ul. zgrzebnioka 22 i 24 tam miejsca tyle, że aż się prosi o parking koło śmietnika. Ludzie stawiają auta na trawnikach i chodnikach, a w deszczowe dni piesi chodzą po kałużach bo auto stoi w miarę "suchym" miejscu. Gdzie są radni?

07-03-2012, 09:48
darmowe miejsca parkingowe napisał(a):

Fajnie, że w Rudzie Śląskiej miejsca parkingowe w centrum miasta są darmowe, bo w większości miast się płaci i to sporo!!!