Sonda

Czy udasz się na II turę wyborów na prezydenta miasta?

Tak.

Nie.

Jeszcze nie wiem.

Zobacz wyniki

Alarm

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia napisz maila lub zadzwoń!


alarm@wiadomoscirudzkie.pl

Redaktor dyżurujący:

Magdalena Szewczyk
Zadzwoń: 608166016
Kalendarz

Jest: Piątek
21 listopada 2014


Dziś są imieniny:
Janusza i Konrada


Do końca roku pozostało:
40 dni.


Znak Zodiaku:
Skorpion

Pogoda na dziś

Statek z zapałek

2012-08-23 13:00:22 Michał Ciastoń

 O Januszu Urbańskim – nietypowym konstruktorze, który tworzy budowle z zapałek – w „Wiadomościach Rudzkich” już pisaliśmy. Nasz rudzki hobbysta jednak nie spoczywa na laurach, ukończył kolejny projekt - okręt.

            Statek ma długość 120 cm i 92 cm wysokości. Za pomocą zapałek został odwzorowany jego każdy detal: od masztów i drabinek po okienka i bocianie gniazdo. Żagle zostały zrobione z prawdziwego włókna żaglowego, a całość trzyma się dzięki olinowaniu. Okręt ten nie jest  reprodukcją istniejącego naprawdę statku, lecz wynikł z obserwacji i wyobraźni samego twórcy. Prace Urbańskiego są pokazem wyjątkowej cierpliwości i precyzji.

            Na stworzenie tego statku Janusz Urbański poświęcił trzy tygodnie, co jest czymś absolutnie    zadziwiającym. Dla porównania, większość z jego dzieł jest efektem kilkumiesięcznej pracy. W każdym bądź razie, gratulujemy Panu Urbańskiemu ukończenia kolejnego projektu i życzymy motywacji do dalszego pokazywania mieszkańcom Rudy Śląskiej, że z zapałek można zrobić wszystko.

 


Komentarze:

Brak komentarzy. Ty możesz być pierwszy!