Alarm

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia napisz maila lub zadzwoń!


alarm@wiadomoscirudzkie.pl

Redaktor dyżurujący:

Magdalena Szewczyk
Zadzwoń: 608166016
Kalendarz

Jest: Wtorek
27 stycznia 2015


Dziś są imieniny:
Jana i Przybysława


Do końca roku pozostało:
338 dni.


Znak Zodiaku:
Wodnik

Pogoda na dziś

Targi szkolnej kariery

2014-03-12 12:36:17 Robert Połzoń

Nie każdy gimnazjalista musi mieć już sprecyzowany plan dalszej edukacji. W Halembskiej hali MOSiR-u odbyła się  po raz siedemnasty giełda szkól ponadgimnazjalnych, która ma pomóc niezdecydowanym uczniom wybrać odpowiednią dla nich placówkę.


- Uczniowie mają tutaj spektrum wszystkich szkół w naszym mieście. Wydaje mi się że tutaj uczniowie podejmują te swoje pierwsze decyzje. Gdyby nie giełda, gimnazjaliści musieli by uczestniczyć we wszystkich dniach otwartych poszczególnych szkół. –wymienia Klaudia Rolnik, dyrektor Gimnazjum nr 8 im. Stanisława Ligonia, które zorganizowało targi i dodaje - Tu na miejscu zainteresowani mogą poznać pełne oferty szkół i mają możliwość porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami .

Oprócz rzetelnych informacji, które poszczególne szkoły udzieliły przy stanowiskach na gimnazjalistów czekały także atrakcyjne pokazy.


- Takie targi są konieczne. Uczniowie nie mają sprecyzowanych swoich poglądów . Sucha informacja na stronie internetowej nie jest w stanie oddać tego co dana szkoła może zaprezentować. Uczniowie mogą tutaj podejść zobaczyć sprzęt jakim dysponuję placówki i podjąć decyzję - mówi Krzysztof Tułaj wicedyrektor z ZSP nr 6 w Rudzie Śląskiej.


- Pokazaliśmy dzisiaj na giełdzie pokazy samoobrony. Zaprezentowała go klasa wojskowa i policyjna. Dzisiaj pokażemy także pozycje strzeleckie z bronią. Sam gdy wybierałem szkołę sugerowałem się prezentacjami, które wtedy pokazywali absolwenci naszej szkoły- mówi Dominik Sepioło z ZSOiP im. H.C. Hoovera w Rudzie Śląskiej.- Przyszedłem tu z konkretnym planem. Chciałem zobaczyć co zaprezentuje Zespół Szkół n5. Chcę rozwijać się w kierunku grafiki komputerowej. Podobała mi się ich prezentacja i na pewno się tam wybiorę- mówi Marcin Król, uczeń Gimnazjum nr 9.
- Ja szukam szkoły z kierunkiem sportowym. Zastanawiam się nad liceum w Rudzie bądź w Kochłowicach bo tam są takie klasy sportowe. Giełda szkół znacznie ułatwia wybór przyszłej szkoły - mówi Wiktoria rudzka gimnazjalistka.


Komentarze:

Brak komentarzy. Ty możesz być pierwszy!